Zvířata pro film a reklamu

Veškerá činnost se zvířaty pro film a reklamu nebo účast na Vašich akcích, jsou prováděny s dlouholetou tradicí a zkušenostmi 10 generací slavné cirkusové rodiny Berouskových.

Nabízíme:

  • Zvířata pro film a reklamu – výběr z více než 150 jedinců námi chovaných převážně exotických zvířat a mláďat, včetně nejvzácnějších druhů: bílý lev, bílý i zlatý tygr – golden tabby, levhart nebo panter.  Mezi naše zvířata patří např.: Velbloud, dromedár, francouzský osel (Baudet de Poitou), Welsh pony, Watusi, Aligátor, Zebra, holandská koza, Zebu, medvěd, koně …
  • Doprovodný program pro oslavy, párty, večírky. Pro firemní, školní a jiné akce
  • Předvádění různých druhů zvířat a ukázky mláďat (s výkladem)
  • Projížďky na velbloudech, ponících, koních
  • Pojízdná ZOO
  • Pronájem cirkusového stanu

Ať již pořádáte oslavy založení města, dětský den nebo jinou zábavní akci, kde byste rádi nabídli dětem i dospělým svezení na velbloudovi, měli byste vědět, že naši velbloudi či poníci jsou zvyklí na kontakt s lidmi a procházet se - nevodíme je jen stereotypně v kruhu. Možnost vidět na vlastní oči zvířata, která většinou známe jen z obrazovky nebo ze ZOO je pro většinu lidí příjemným zážitkem.

Námi chovaná zvířata jsou navíc zvyklá na naši komunikaci s nimi, mláďata jsou někdy ručně dokrmovaná člověkem a ukázky mláďat jsou neopakovatelným zážitkem, ze kterého si na památku necháte fotky. 

M​ůžete si nás objednat na firemní párty, oslavu narozenin, vánoční večírky a pokud hledáte tip na na svatební překvapení pro novomanžele, určitě budou nadšeni stejně jako svatební hosté.

V případě zájmu jsou možné i jiné akce, mimo rámec nabízených služeb.

Většina těchto akcí se provádí na předem domluveném místě, například u Vás na zahradě, v parku nebo na jiných předem domluvených místech. Podrobnosti domlouváme osobně podle charakteru akce a požadavků.

Ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě rychle přibývá a chov není jednoduchou záležitostí, vyžaduje dokonalou znalost chování zvířat.  Aby se zvířata v zajetí množila potřebují nejen vynikající podmínky k životu, velmi kvalitní stravu , veterinární dohled (specialisty na exotická zvířata) ale i nadšence, kteří se tohoto úkolu zodpovědně ujmou. Pro zvířata je důležitý klid a pohoda,  z toho důvodu je zoopark (soukromá chovatelská stanice exotických zvířat)  klidovou zónou uzavřenou pro veřejnost.

Zejména pro odchov a spokojenost mláďat kočkovitých šelem a jejich matek je nutný klid. Ani ve volné přírodě nepečují všechna divoce žijící zvířata o svoje mláďata a dospělého věku dosáhne ve volné přírodě menší procento narozených mláďat. Mláďata, o která nejeví matka po porodu zájem jsou však u Berousků odchována lidmi a dokrmována speciálně pro ně připraveným mlékem podle vlastního osvědčeného receptu. Bohužel, průmyslově vyráběná sušená mléka pro novorozená mláďata se neosvědčila.  Pro chovatele to znamená krmit mládě ve dne i v noci v intervalu zpočátku dvou hodin, později tří hodin, namasírovat bříško – aby se mládě vyprázdnilo a teprve až po několika týdnech mohou mláďata dostávat i jemně namleté maso. Po dokrmování, když mláďata povyrostou práce nekončí.

Mimo zábavní činnost vykonává zoopark spolupráci i s vědou: preventivní činnost v chovu exotických zvířat, vývoj vlastní vakcíny pro nejběžnější onemocnění exotických zvířat, šelem a vývoj vakcinačního programu pro tyto šelmy. Mláďata získají pravidelným opakováným přesně plánovaným očkováním imunitu.

Zoopark se podílí na vývoji umělého rozmnožování těchto vzácných šelem. Není vždy jednoduché a možné spárovat samici se samcem, protože jednotlivá zvířata žijí například v různých státech a nejsou na sebe zvyklá.  Samec by se musel převážet, zvykat si na samici více než tři měsíce, než by k sobě mohli být připuštěni a někdy ani není možné pustit zvířata k sobě z důvodu jejich bezpečnosti. 

Všechna chovaná zvířata jsou pod řádným dohledem MVDr. Dušana Usvalda.