The Zookeeper´s Wife

Ludvík Berousek se svými lvy a tygry ve filmové ZOOV České republice se od září 2015 do konce listopadu natáčel americký velkofilm The Zookeper´s Wife, ve kterém se objeví mnoho exotických zvířat, která obvykle vídáme jen v zoologických zahradách. Předlohou filmu je pravdivý příběh polských manželů z Varšavy, jejichž ZOO byla příchodem války rozbombardována a zničena.  Z těchto důvodů se také natáčelo i v ulicích měst, jelikož důsledkem leteckého náletu zvířata z rozbitých klecí ve zničené zoo utíkala a bloudila městem.

Odvážnému a náročnému projektu předcházel výběr ideálního trenéra zvířat a současně odborného poradce filmu. V úvahu přicházelo několik velmi zkušených odborníků zabývajících se prací se zvířaty pro film v různých zemích.  Nakonec byl díky znalostem o spolupráci požádán Ludvík Berousek a američtí filmaři i herci zamířili do ČR. Natáčení probíhalo na několika místech v Čechách (Josefov, pražské výstaviště v Holešovicích).

Velké množství exotických zvířecích herců se na unikátní filmové scény připravovalo a trénovalo již od července (pod vedením Ludvíka Berouska a jeho týmu) a každé zvíře mělo ve filmu své specifické scény. Film se v USA uváděl do kin v létě 2016 a již nyní jsou ohlasy, že se jedná o neskutečně silný příběh, který by mohl zaujmout.